Komunikat w sprawie trasy XI KMR 2019

Witamy!

W oczekiwaniu na rozpoczęcie zapisów, które planujemy uruchomić pod koniec przyszłego tygodnia, dogrywamy jeszcze drobne szczegóły, mamy zaszczyt zaprezentować przebieg Tras XI KMR 2019.

Dla wielu z Was będzie to wielkie zaskoczenie, gdyż dotychczasowe edycje, a było ich 10 kojarzyły się nieodłącznie z koźmińskim Zamkiem i okolicami. Jako, że otwieramy kolejną dyszkę, czas na zmiany. Z podjętymi przez nas wyzwaniami czyli udziałem w cyklu Supermaratony.pl (o czym na łamach naszej strony i facebooka informowaliśmy w wcześniejszych komunikatach) łączą się konieczne do wprowadzenia zmiany. Do jednych z najważniejszych należą zmiany przebiegu tras. Musieliśmy wydłużyć ich dystanse, tak by nie jeździć kilkanaście razy po jednej pętli. Tym razem zawitamy w zupełnie inne okolice Koźmina Wlkp., dotąd nigdy nieodwiedzane przez koźmiński maraton sąsiadujące z nami rejony; Gminę Borek Wlkp., Gminę Jaraczewo, Gminę Jarocin. Omijamy tym samym drogi wojewódzkie i krajowe, co jest ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa uczestników oraz uniknięcia utrudnień w ruchu drogowym dla innych użytkowników i naszych możliwości zabezpieczenia trasy.

 

Z racji tego, że spodziewamy się:

a) większej frekwencji uczestników w porównaniu z latami wcześniejszymi, a tym samym konieczności pomieszczenia się liczniejszej grupy rowerzystów-kolarzy

b) wydłużenia się w czasie trwania naszej rowerowej imprezy i z tym związane kolizje z programem obchodów „Dni Koźmina Wlkp.”, których głównym miejscem jest również koźmiński Zamek i przylegające do niego tereny, ulice,

c) zapewnienia dwudniowego terminu odbioru pakietów startowych,

d) o innych uwarunkowaniach organizacyjnych nie wspominając,

zmuszeni jesteśmy przenieść się z biurem zawodów, miejscem startu i mety.
Z zawsze nam gościnnego, klimatycznego terenu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wlkp., ul. Zamkowa 1 przechodzimy na nowe miejsce znajdujące się w innej szkole przy ul. M. Kopernika 1, czyli tereny Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp., mamy nadzieję, że równie dla nas wszystkich szczęśliwe i sprostają one naszym oczekiwaniom.

 

Tegoroczny Koźmiński Maraton Rowerowy przebiega drogami gminnymi i powiatowymi o niezbyt intensywnym natężeniu ruchu drogowego. Generalnieo dobrej jakości nawierzchni asfaltowej. Profil trasy jest płaski, jednak z uwagi na przebieg jej, często w odkrytym terenie, kłopoty może sprawić silnie wiejący wiatr.

a) Dystans Mini, Mega, Giga to pętlą: Koźmin Wlkp. – Biały Dwór – Wyrębin – Rusko –Nosków – Cerekwica Stara – Cerekwica Nowa- Rusko – Bruczków - Borek Wlkp.- Wojciechowo-Łobzowiec-Parzęczew-Nosków-Dąbrowa-Roszki-Śedlemin-Potarzyca-Golina-Stara Obra - Szymanów-Koźmin Wlkp. o długości ok. 72,5 km.

https://www.bikemap.net/en/r/4798917/#/z15/51.8426054,17.4541211/terrain

Uczestnicy Maratonu w/w pętlę będą pokonywać odpowiednio:

- dystans Mini – 1 raz,
- dystans Mega – 2 razy,
- dystans Giga  – 3 razy.

b) Dystans Rekreacyjno/Towarzyski to pętlą: Koźmin Wlkp. – Biały Dwór – Wyrębin – Rusko – Nosków – Dąbrowa – Roszki – Siedlemin – Potarzyca – Golina - Stara Obra – Szymanów - Koźmin Wlkp. o długości ok. 43 km.


https://www.bikemap.net/en/r/47300

c) Dystans Rodzinny to pętlą: Koźmin Wlkp. – Biały Dwór – Biały Dwór (sala wiejska) –skrzyżowanie drogi kierunek Koźmin Wlkp./Szymanów - Nowa Obra - Stara Obra – Szymanów - Koźmin Wlkp. o długości ok. 18 km.

https://www.bikemap.net/en/r/4730029/#/z15/51.877511,17.4515891/terrain

 

Wkrótce uruchamiamy zapisy, odwiedzajcie naszą stronę www.agk-kozmin.pl i facebooka.

Pozdrawiamy!

Organizatorzy

Członkowie AGK Koźmin Wlkp.